Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Bjärreds IF
Fotboll
P09

Matcher
MARS 2018
 
25
09:00
sön
09:00    
Staffansvallen
Staffanstorp United - BIF P09 - Lag 1 Orange  -      
25
09:00
sön
09:00    
Staffansvallen, Staffanstorp
Staffanstorp United - Bjärreds IF P09, Lag 2 Gul  -      
25
09:50
sön
09:50    
Staffanstorp
Staffanstorp United - Bjärreds IF BIF P09 Lag 3 Blå  -      
25
11:00
sön
11:00    
Staffansvallen, Staffanstorp
Staffanstorp United - Bjärred IF Lag 5 Lila  -      
25
11:00
sön
11:00    
Staffansvallen Staffanstorp
Staffanstorp - Bjärreds IF lag 4 röd  -      
APRIL 2018
 
14
09:30
lör
09:30    
Borgeby IP
Bjärreds IF lila - GIF Nike grön  -      
14
10:00
lör
10:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF P09 Lag 3 Blå - Eslövs BK  -      
14
11:00
lör
11:00    
Brovallen
IF Limhamn Bunkeflo B2 - Bjärreds IF orange  -      
15
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF gul - Åkarps IF 2  -      
 
21
09:00
lör
09:00    
Husiegårds IP Konstgräs 7-manna 2
Husie IF grön - Bjärreds IF lila  -      
22
09:00
sön
09:00    
Lomma IP B-plan
GIF Nike röd - Bjärreds IF blå  -      
22
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Bjärreds IF gul  -      
22
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF röd - Svedala IF vit  -      
22
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF orange - Arlövs BI vit  -      
 
29
08:30
sön
08:30    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Bjärreds IF orange  -      
29
09:00
sön
09:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF gul - Eslövs BK  -      
29
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 2
Bjärreds IF blå - Furulunds IK  -      
29
10:15
sön
10:15    
Trollevallen 5-manna
Trollenäs IF vit - Bjärreds IF lila  -      
29
11:00
sön
11:00    
Limhamns IP bollfält 5-manna
Limhamns FF vit - Bjärreds IF röd  -      
MAJ 2018
 
05
09:30
lör
09:30    
Tornvallen
Torns IF orange - Bjärreds IF gul  -      
05
09:30
lör
09:30    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF lila - Värpinge IF vit  -      
05
09:30
lör
09:30    
Borgeby IP D-plan 5-manna 2
Bjärreds IF orange - Skegrie BK vit  -      
05
11:00
lör
11:00    
Dalby IP 7-manna
Dalby GIF blå - Bjärreds IF blå  -      
06
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF röd - FC Rosengård 1917 svart  -      
 
10
07:30
tor
07:30    
Borgeby IP
BIF-cupen 2018 (5 matcher) - Bjärreds IF P09 Lag 1 Orange  -      
10
07:30
tor
07:30    
Borgeby IP
Bjärreds IF - BIF Cupen  -      
10
07:30
tor
07:30    
Borgeby IP, plan D3 och D4
Bjärreds IF - Lag 2 Gul - Lödde, Degeberga, Linero, Torns, Kågeröd  -      
10
08:00
tor
08:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF Lag 4 Röd - BIF Cupen  -      
10
08:00
tor
08:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF Lag 3 Blå - BIF-cupen 2018 (5 matcher)  -      
 
20
09:00
sön
09:00    
Pilbäcks IP 7-manna 1
Tygelsjö VästraKlagstorps IF vit - Bjärreds IF P09 Lag 1 Orange  -      
20
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 2
Bjärreds IF blå - Trollenäs IF röd  -      
20
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF gul - GIF Nike röd  -      
20
11:00
sön
11:00    
Heleneholms IP konstgräs 7-manna 1
Heleneholms SK lila - Bjärreds IF röd  -      
20
12:00
sön
12:00    
Kulladals IP
Kulladals FF 1 - Bjärreds IF lila  -      
 
27
09:30
sön
09:30    
Borgeby IP D-plan 5-manna 2
Bjärreds IF lila - Lilla Torg FF grön  -      
27
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF röd - Hyllie IK grön  -      
27
10:00
sön
10:00    
Tolvans IP konstgräs 7-manna 1
IF Lödde - Bjärreds IF gul  -      
27
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF blå - Värpinge IF röd  -      
27
12:15
sön
12:15    
Vanningens IP
Vellinge IF röd - Bjärreds IF orange  -      
JUNI 2018
 
02
10:00
lör
10:00    
Borgeby IP plan D
Bjärreds IF röd - Lindeborgs FF 1948 vit  -      
02
10:00
lör
10:00    
Staffansvallen Plan 3
Staffanstorp United FC Ungdom gul - Bjärreds IF lila  -      
03
09:30
sön
09:30    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF orange - Uppåkra IF svart  -      
03
10:00
sön
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Bjärreds IF blå  -      
03
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 2
Bjärreds IF gul - Furulunds IK  -      
 
09
10:00
lör
10:00    
Hörby IP C-plan 5-manna
Hörby FF vit - Bjärreds IF gul  -      
09
10:00
lör
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 2
Bjärreds IF blå - Torns IF orange  -      
09
10:00
lör
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF lila - Uppåkra IF gul  -      
09
10:30
lör
10:30    
Lomma IP Knatteplan
GIF Nike gul - Bjärreds IF orange  -      
10
13:00
sön
13:00    
Vanningens IP Vellinge
Vellinge IF blå - Bjärreds IF röd  -      
 
16
11:00
lör
11:00    
Smörlyckans IP
Lunds FF grön - Bjärreds IF lila  -      
16
11:00
lör
11:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF orange - Svedala IF svart  -      
17
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 2
Bjärreds IF röd - IF Limhamn Bunkeflo L2  -      
17
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF gul - Dalby GIF blå  -      
17
10:00
sön
10:00    
Tolvans IP konstgräs 7-manna 1
IF Lödde - Bjärreds IF blå  -      
AUGUSTI 2018
 
11
09:00
lör
09:00    
Ystad
Team Sportia Cup - Bjärreds IF P09 (5 lag)  -      
12
10:00
sön
10:00    
Staffansvallen, Staffanstorp
Staffanstorp United FC Gul - Bjärreds IF Lag 3 Blå  -      
12
12:30
sön
12:30    
Vanningens IP
Vellinge IF blå - Bjärreds IF röd  -      
 
14
18:30
tis
18:30    
Åkarps IP B-plan 5-manna 1
Åkarps IF 2 - Bjärreds IF lila  -      
18
09:00
lör
09:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF gul - Dalby GIF blå  -      
18
10:00
lör
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF blå - GIF Nike röd  -      
19
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF lila - Staffanstorp United FC Ungdom gul  -      
19
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF röd - Lindeborgs FF 1948 vit  -      
 
25
10:00
lör
10:00    
Heleneholms IP konstgräs 7-manna 1
Heleneholms SK lila - Bjärreds IF röd  -      
25
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Bjärreds IF blå  -      
25
11:15
lör
11:15    
Mariedals IP konstgräs 5-manna 2
Lilla Torg FF grön - Bjärreds IF orange  -      
26
09:30
sön
09:30    
Borgeby IP
Bjärreds IF lila - Arlövs BI blå  -      
26
11:30
sön
11:30    
Borgeby IP
Bjärreds IF orange - Tygelsjö IK vit  -      
SEPTEMBER 2018
 
01
09:45
lör
09:45    
Lomma IP Knatteplan
GIF Nike röd - Bjärreds IF lila  -      
01
10:15
lör
10:15    
Ölyckevallen 7-manna
Löberöds IF vit - Bjärreds IF gul  -      
01
11:00
lör
11:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF röd - Västra Ingelstad IS  -      
02
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF orange - GIF Nike svart  -      
02
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF blå - Vellinge IF röd  -      
 
08
12:00
lör
12:00    
Dalby IP 7-manna
Dalby GIF vit - Bjärreds IF blå  -      
09
09:00
sön
09:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF gul - Uppåkra IF gul  -      
09
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF lila - Trollenäs IF vit  -      
09
11:00
sön
11:00    
Limhamns IP bollfält 5-manna
Limhamns FF vit - Bjärreds IF orange  -      
09
11:00
sön
11:00    
Brovallen
IF Limhamn Bunkeflo L2 - Bjärreds IF röd  -      
 
15
08:45
lör
08:45    
Lomma IP Knatteplan
GIF Nike gul - Bjärreds IF gul  -      
15
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK gul - Bjärreds IF lila  -      
16
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF röd - Skegrie BK vit  -      
16
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF orange - Vellinge IF vit  -      
16
16:00
sön
16:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF P09 Lag 3 Blå - Åkarps IF 2  -      
 
22
09:00
lör
09:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF gul - Furulunds IK  -      
22
10:00
lör
10:00    
Brovallen
IF Limhamn Bunkeflo B2 - Bjärreds IF orange  -      
22
11:00
lör
11:00    
Aggarpsvallen
Svedala IF svart - Bjärreds IF röd  -      
23
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF lila - Uppåkra IF svart  -      
23
10:00
sön
10:00    
Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1
Arlövs BI blå - Bjärreds IF blå  -      
 
29
09:00
lör
09:00    
Kronetorpsvallen C-plan 5-manna 1
Arlövs BI vit - Bjärreds IF gul  -      
29
10:00
lör
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF blå - Trollenäs IF vit  -      
29
11:30
lör
11:30    
Vanningens IP
Vellinge IF röd - Bjärreds IF lila  -      
30
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF röd - Tygelsjö IK blå  -      
30
10:00
sön
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF orange - Staffanstorp United FC Ungdom grön  -      
OKTOBER 2018
 
04
18:00
tor
18:00    
Malmö Stadionområdet Plan 10 konstgräs 7-manna 1
Malmö FF 3 - Bjärreds IF röd  -      
06
09:30
lör
09:30    
Uppåkravallen
Uppåkra IF svart - Bjärreds IF blå  -      
06
09:30
lör
09:30    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF gul - IF Lödde  -      
06
10:00
lör
10:00    
Borgeby IP D-plan 5-manna 1
Bjärreds IF lila - FC Rosengård 1917 röd  -      
06
10:00
lör
10:00    
Klostergårdens IP plan 4A konstgräs 7-manna
Lunds BK vit - Bjärreds IF orange  -      
 
21
11:00
sön
11:00    
Lomma
Kommunmästerskap 2018 (GIF Nike) - Bjärreds IF Lag 3 Blå  -      
21
11:15
sön
11:15    
Lomma IP
GIF Nike - BIF P09 - lag Orange  -      
21
11:20
sön
11:20    
Lomma IP
Kommunmästerskap, GIF Nike - Bjärreds IF gul  -      
21
13:20
sön
13:20    
Lomma IP
Lomma - Bjärreds IF  -      
21
13:20
sön
13:20    
Lomma IP
GIF nike - Bjärreds IF P09 Lag Lila  -      
NOVEMBER 2018
 
10
08:30
lör
08:30    
Lomma IP
Åkarp m.fl. - BIF P09 lag 1 orange  -      
10
08:30
lör
08:30    
Lomma IP
GIF Nike, Limhamn, Husie - Bjärreds IF, lag 2 gul  -      
10
09:00
lör
09:00    
Lomma
Limhamn / Nike / Åkarp - Bjärreds IF Lag 3 Blå  -      
10
09:10
lör
09:10    
Lomma IP
GIF Nike/BIF/Åkarp - Bjärreds IF Lag 4 Röd  -      
 
17
10:00
lör
10:00    
Olympiafältet, plan 10
Helsingborgs IF blå - Bjärreds IF, lag gul  -      
 
24
08:30
lör
08:30    
Hittarps IK
Hittarps IK svart - Bjärreds IF P09 orange  -      
DECEMBER 2018
 
02
09:10
sön
09:10    
Borgeby IP
Bjärreds IF 09 RÖD - Glumslöv  -      
02
11:00
sön
11:00    
Borgeby IP
Bjärreds IF P09 Lag 3 Blå - Helsingborg IF P09 (Landora Vintercup)  -      
 
27
14:30
tor
14:30    
Landskrona Idrottshall
 
Landoras Julcup - Bjärreds IF P09  -      
 
Våra sponsorer 2018